Kalevipoja kangelasjooks 2016

Kalevipoja Kangelasjooks on ainulaadne jooksusündmus, mis tutvustab Eestimaa loodusmaastikke ja kohalikku kultuuri ning kutsub üles jooksjaid oma sisemaailma süüvima ning targalt oma võimete piire testima.

Kalevipoja Kangelasejooks on mütoloogiline ultrajooks, kus Eesti Rahvuseepose „Kalevipoeg“ ainetel läbitakse 6 päevaga ligi 400 kilomeetrine seiklusrada, mis on väljakutseks ka kõige kogenenumatele jooksjatele. Ees ootab tõeline küpsemine ja eneseleidmise teekond. Lisaks teekonnal aset leidvatele seiklustele juhendavad jooksjaid õhtuti erinevate valdkondade eestvedajad ja õpetajad, kellega üheskoos ööbimispaikades toimuvad õhtuti muusikalised etteasted ja vestlusringid. Kangelasjooks lõppeb viimasel päeval 78 kilomeetrise jooksupäevaga, kus Kurgjale C.R.Jakobsoni talumuuseumi jõudes pannakse Kalevipoegadele tööle ajavõtt, läbitakse kangelaslik Kalevipoja Maraton ja selgitatakse Kalevipoja Kangelasjooksu võitja. Maratonile pääsemise eeltingimuseks on kõigi eelnevate päevade distantside lõpetamine.
Kalevipoja Kangelasjooksu jooksumarsruudiks Peraküla-Aegviidu-Soomaa matkarada ning jooksupäevad on jagatud temaatiliselt:

P Elujooksu päev
E Loovuse ja seikluste päev
T Looduse päev
K Ligimese päev
N Üksiklase päev
R Kalevipoja päev

Jooksu distantsid on: 59+75+57+52+55+78 = 376 km ning iga päev on temaatiliselt erineva häälestuse ning ülesannetega. Rajal olevad sündmused johtuvad päeva teemast ning ülesanded on seotud looduse märkamise, mõistatuste lahendamisega.

Jooksusündmus teeb eriliseks asjaolu, et iga päeva lõpus ootab jooksjaid põhjalik taastuspakett füsioteraapia, massaažide ning tervisliku toidu ning enamasti ka saunaprotseduuridega. Lisaks on õhtuti ühised vestlusringid, kogemuste jagamised ning aukülalised, kes toetavad ultrajooksjaid oma teekonnal teadmiste, väe ja oskustega.
Tutvu lähemalt jooksu kavaga!

Kalevipoeg 2016 - üldkaart