Elujooksu kuukiri 05/2017

Suure rõõmuga teatame, et 07.07 – 16.07 toimus Kõrvemaal Elujooksu laager „Leia oma jooksumõte“, mis jättis meile kõigile taas unustamatu kogemuse. Rändasime ja jooksime metsades, rabades, soodes ja nõlvadel. Külastasime ja tantsisime, kuulasime ja mõnulesime, hõiskasime ja laulsime.

laager2017
Oma jooksumõtte otsinguil saatsid meid teekonnal mitmed sümbolid, erilised inimesed ning sündmused. Juba esimestel päevadel, Albus, kohtusime väeka jahimehe Valeriga, kes tutvustas meile nii metsloomade hingeelu kui ka kohalikku eluolu. Tema külalislahkust jääb meenutama mälestuspink, mis ootab meid alati tagasi!

laager2017-2

Meie teine laagripaik, Kallisaba, jääb mällu oma metsikute taimede – Ööviiuli, Kuradikäpaga. Toimus mitmeid avanemisi Valgehobusemäe radadel ning leidsime oma tõelise ühtsuse õhtusel vabatantsul, mida õnnistas igavesti mällu jääv järelvaikus.

laager2017-3

Meie kolmas laagripaik Simisalus oli jällegi harukordne looduserüpp, mille meeldejäävaimaks sümboliks oli kohalik rebane, kes uuris ja naeratas, tegutses ja mängis. Oli tunne, et Anu-Helju ise oli tulnud meid tema kujul uudistama. Üksiklase jooksud sünnitasid nii mõnelgi sügavaid tundeid ja kirjaridu. Ka jooksufilmid viisid meid uutele radadele ning inspireerisid leidmaks oma jooksumõtet.

laager2017-4

Lõpuks leidis iga element ja sümbol oma õige koha ning sündis Adventure Run, kus sai kõik õpitu ja kogetu veelkord tervikuna läbi elatud ning oma jooksu- ja võib-olla mõnel ka elu mõte üles leitud. Meie kõigi hinge jäävad laagrist kõlama inimesed, kes laiendasid nii enda kui teiste horisonte, sügav kummardus teile kõigile. Ilmselt jäid igasse hinge kõikuma tänaseni omad tegelased, nagu Anti-Sport – kes on lihtsalt niivõrd geniaalne, eriti viktoriinides aga ülekõige oma suhtumises, mis on aus ja ehe ning kes jõuab alati sportlasele kohaselt eesmärgini, aga targalt. Mainimist väärt on ka Pulsivöö – kes oli alati valmis õigete küsimustega maailma lahti kruttima ning õpetas meid kõiki olema rahus. Ja kolmandaks, nagu muinasjuttudes ikka,  Naelik – kes tuli hoopis teisest kuningriigist, võttis omaks meie kombed ja tavad ning sai tänutäheks kaasa nii muinasjutu kahe printsessiga kui ka mõistatuse, mis käib temaga kaasas (meie andmetel) veel tänaseni!

laager2017-5

Elujooksjate järgmine ühine suurem kohtumispaik on tradistiooniline MUHU saar, kus toimub augustis Muhu jooks.
Aitäh kõigile laagrilistele, toetajatele ja loomulikult ka meeskonnale, kohtume uue maailma ja sündmuste loomisel!