Elujooksu kuukiri 03/2017

Möödunud sõbrakuu tõi Elujooksuradadele mitmeid värvikaid elamusi, külastasime Eesti jooksmise konverentsi, pidutsesime Vabariigi sünnipäeval, nautisime filmiõhtut ja loomulikult valmistusime üheskoos algavaks Elujooksuhooajaks.

Esmakordselt toimus Eesti jooksuvõistluste korraldajatele suunatud konverents „Eesti Jooksmine 2017“ Koos meiega oli veel kohale kutsutud mitmete nimekate jooksusündmuste korraldajad. Sellel terve päeva kestnud koosviibimisel, vaatasime üheskoos üle möödunud aastate jooksmise statistika ja arutlesime töötubades, kuidas Eesti jooksusündmustele meelitada uusi jooksuhuvilisi ja hoida juba jooksmise leidnud harrastajaid. Pikem ülevaade marathon100 veebilehelt.

Eesti Vabariigi pidulikul 99ndal sünnipäeval kogunesime  Pärnus. Elujooksjaid võõrustanud Silja ja Gert kostitasid kõiki saabunuid  armastusega valminud piduroogadega ja suure külalislahkusega. Selles hubases miljöös sättisime üheskoos jooksuplaane, lõkerdasime naerda ja loomulikult kulmineerus õhtu filosoofia ridadega. Täname pererahvast ja kohale saabunud külalisi.

EW99

Märtsikuu esimesel päeval kogunesime filmiõhtule KUMUs, kus lisaks kohale saabunud Elujooksjatele oli  õhtut nautimas kümneid jooksuhuvilisi. Sellel toredal filmiõhtul linastus KUMU auditooriumis meie enda film „Kalevipoja Kangesjooks“ ja lisaks vaatasime lühifilmi noortest Aasia võimlejatest. Mõlemad filmid rääkisid meile loo tahtejõust ja motivatsioonist, kui Sinul ei õnnestunud sellest filmielamusest osa saada, siis ühe filmidest leiad järgivaatamiseks Run Estonia veebilehelt.

Meil on Sulle rõõm teatada, et lähikuudel on Elujooksusõprasid ees ootamas mitmed värvikad ühisüritused, kuhu ootame Sind Elujooksjatega liituma. Kui tunned, et soovid meie ühisüritustest osa saada, siis palun kirjuta meile aadressile: siim (ät) elujooks.net

19.05-21.05 Läheme Elujooksjatega ja teiste rohelistega Hiiumaad avastama. Toimub 28-s roheliste rattaretk. „Kuidas elad Hiiumaa“. Anna meile teada, kui soovid Sinagi koos meiega tulla. Loe täpsemalt retke kohta. Vaata täpsemalt rattaretke kodulehelt.

02.06 -11.06  Toimub Elujooksu igaaastane Rännak. Sellel aastal asume sellele ca.200 kilomeetrisele matkale teele Elvast. Matkame 20- 30 kilomeetriste päevadistantsidega kaheksal järjestikusel päeval mööda imelist Lõuna-Eesti kuppelmaastikku ja lõpetame rännaku Põlvas. Kui soovid meiega sellel rännakul liituda, siis palun kirjuta meile ennem 01.05, et jõuaksime aegsasti ööbimispaigad broneerida ja Sulle rohkemat lisainfot jagada.

07.07-16.07 Leiab Kõrvemaal aset Elujooksulaager, mis sellel aastal kannab pealkirja „Leia oma jooksumõte“. Elujooksulaager on paik, kus sünnivad uued Elujooksjad! Kui tunned, et Sinagi soovid sellest võrratust elamusest taas või esmakordselt osa saada, siis palun registreeri ennast meie veebilehel.

20.08-25.08 Ootame kangemaid jooksuhuvilisi Kalevipoja Kangelasjooksule, et üheskoos läbida kuue päevaga 376 kilomeetrine mütoloogiline ultrajooks. Sündmusele registreerimine on avatud ja rohkemat informatsiooni leiad Run Estonia kodulehelt.

21.09- 25.09 Sõidame kõik üheskoos Moskvasse Elujooksu selle aastasele ühismaratonile, ootame kõiki soovijaid meiega liituma. Teele asume Tallinnast rongiga ning tagasi kodumaale tuleme lennukiga. Kellel veel Moskvas käimata, siis nüüd on see võimalus osa saada sellest mõnepäevasest maratonireisist, võimalus osaleda ka lühemal jooksudistantsil. Võta meiega ühendust, et saaksime Sulle selgitada reisi detailsemat informatsiooni.

Elujooksjad kajastavad oma jooksuplaane meie jooksukalendris, mille leiad koos liikmenimekirjaga meie koduleheküljelt. Kui soovid Sinagi rohkem kaasa lüüa Elujooksu sündmustel ning olla alati esimesena kursis Elujooksu tegevustega, siis ootame Sinu liikmeks saamise sooviavaldust.

Libe talv on ennast kokku pakkimas ja võimas jooksusuvi hakkab tasapisi sisse kolima, mõnusat kulgemist Sulle sellel ettevalmistaval teekonnal!