Elujooksu kuukiri 01/2017

Elujooksu rajad said möödunud aastal seitsme aasta vanuseks. Need seitse pikka aastat on toonud Elujooksu radadele üle 150 ränduri, nõnda jõudis ka eelmisel aastal meieni jälle uusi rändureid, kes tervitades saadud kogemusi endas kannavad.

Möödunud kevadet tervitasime palverännaku radadel, sellel Portugalist Portost alguse saanud kümne päevasel teekonnal jõudsime sihtkohta, täpselt sinna kuhu ISE olime soovinud jõuda. Iga samm sellel 240 kilomeetrisel mägisel Lõuna-Euroopa maastikul, aitas meil lähemale jõuda, rõõmustades lõpetasime selle erakordse rännaku üheskoos Santiago De Compostelas.

Suve keskpaigas leidis aset järjekordne Elujooksu laager, mis on olnud Elujooksjate kese läbi aegade, just see on koht, kus me selle puudutuse osaliseks saame. See kangelase teekonnale fokuseeritud laagrikogemus, kõnetas taas mitmeid uusi, kes edasiselt on valmis Elujooksu radadel ühiselt kulgema.

Uute ja vanade Elujooksjate ühisel panusel saavad sündida suured teod, nõnda koorus Anu-Helju ideest ja Elujooksjate ühisest panusest Kalevipoja Kangelasjooks. See kuue päevane mütoloogiline ultrajooks RMK matkaradadel tõi meieni seitse kanget, kes olid valmis seda teekonda ette võtma. Me saime sellega hakkama, meil on olemas kaks Kalevipoega Kristjan ja Gery!

Sügisel saime ühiselt Kalevipoegadest valminud dokumentaalfilmi nautida kinos ja ETV2 ekraanilt, sellest filmielamusest sai osa kokku 10 000 silmapaari, avasime Kalevipoja Kangelasjooksu kodulehe koos registreerimisega 2017. aasta Kalevipoja Kangelasjooksule.

012017

Veel viimasel kuul möödunud aastal kogunesime Pärnumaal, toimus Elujooksu üldkoosolek. Muutused, mis järgmist Elujooksu tsüklit sissejuhatama asuvad, sündisid Kristjani soovil taanduda Elujooksu juhatuse esimehe ametikohalt, mida ta senised seitse aastat väärikalt täitnud oli. Valisime Elujooksule uue kolmeliikmelise juhatuse.

Me oleme Siim, Anni ja Eda!

Täname selle vastutuse eest, mis meile usaldati. Lubame, et kanname üheskoos organisatsiooni tuleviku loomisel Elujooksu seniseid traditsioone ja väärtuseid. Soovime hoida elujõulisena Elujooksu sündmuseid, mida juba senini me kõik oleme kogenud ning kindlasti loome veel uut!

Soovime kõigile Elujooksjatele, et  2017. Elujooksuaasta oleks täis hoolivust, armastust, avatust ning põnevaid arenguid!