2017

Elujooksu kuukiri 05/2017

Suure rõõmuga teatame, et 07.07 - 16.07 toimus Kõrvemaal Elujooksu laager „Leia oma jooksumõte“, mis jättis meile kõigile taas unustamatu kogemuse. Rändasime ja jooksime metsades, rabades, soodes ja nõlvadel. Külastasime ja tantsisime, kuulasime ja mõnulesime, hõiskasime ja laulsime.

laager2017
Oma jooksumõtte otsinguil saatsid meid teekonnal mitmed sümbolid, erilised inimesed ning sündmused. Juba esimestel päevadel, Albus, kohtusime väeka jahimehe Valeriga, kes tutvustas meile nii metsloomade hingeelu kui ka kohalikku eluolu. Tema külalislahkust jääb meenutama mälestuspink, mis ootab meid alati tagasi!

laager2017-2

Meie teine laagripaik, Kallisaba, jääb mällu oma metsikute taimede - Ööviiuli, Kuradikäpaga. Toimus mitmeid avanemisi Valgehobusemäe radadel ning leidsime oma tõelise ühtsuse õhtusel vabatantsul, mida õnnistas igavesti mällu jääv järelvaikus.

laager2017-3

Meie kolmas laagripaik Simisalus oli jällegi harukordne looduserüpp, mille meeldejäävaimaks sümboliks oli kohalik rebane, kes uuris ja naeratas, tegutses ja mängis. Oli tunne, et Anu-Helju ise oli tulnud meid tema kujul uudistama. Üksiklase jooksud sünnitasid nii mõnelgi sügavaid tundeid ja kirjaridu. Ka jooksufilmid viisid meid uutele radadele ning inspireerisid leidmaks oma jooksumõtet.

laager2017-4

Lõpuks leidis iga element ja sümbol oma õige koha ning sündis Adventure Run, kus sai kõik õpitu ja kogetu veelkord tervikuna läbi elatud ning oma jooksu- ja võib-olla mõnel ka elu mõte üles leitud. Meie kõigi hinge jäävad laagrist kõlama inimesed, kes laiendasid nii enda kui teiste horisonte, sügav kummardus teile kõigile. Ilmselt jäid igasse hinge kõikuma tänaseni omad tegelased, nagu Anti-Sport - kes on lihtsalt niivõrd geniaalne, eriti viktoriinides aga ülekõige oma suhtumises, mis on aus ja ehe ning kes jõuab alati sportlasele kohaselt eesmärgini, aga targalt. Mainimist väärt on ka Pulsivöö - kes oli alati valmis õigete küsimustega maailma lahti kruttima ning õpetas meid kõiki olema rahus. Ja kolmandaks, nagu muinasjuttudes ikka,  Naelik - kes tuli hoopis teisest kuningriigist, võttis omaks meie kombed ja tavad ning sai tänutäheks kaasa nii muinasjutu kahe printsessiga kui ka mõistatuse, mis käib temaga kaasas (meie andmetel) veel tänaseni!

laager2017-5

Elujooksjate järgmine ühine suurem kohtumispaik on tradistiooniline MUHU saar, kus toimub augustis Muhu jooks.
Aitäh kõigile laagrilistele, toetajatele ja loomulikult ka meeskonnale, kohtume uue maailma ja sündmuste loomisel!

Elujooksu kuukiri 04/2017

Möödunud kevadkuud on toonud jooksuradadele hulganisti kulgejaid, nautlejaid ja armastajaid. Kõlanud on esimesed stardipaugud ja täitumas on suvised stardiprotokollid. Meiegi oleme jooksnud ja armastanud, kulgenud ja nautinud, startinud ja registreerinud.

Elujooks kuulub spordiklastri SPORTEST  ridadesse, kuhu kuuluvad lisaks Elujooksule mitmed mainekad terviseedendajad organisatsioonid. Märtsi keskpaigas kohtusime  klastripartneritega Laitse graniitvillas, üheskoos sai veedetud pikk päev täis tihedat ajurünnakut ja mõttelendu. Tulemuseks sai idanema mitmeid seemneid, mis Elujooksuradadele tulevikus uut ja väärikat tooma peaks.

 

042017-1

Elujooksjatest kõige usinamad startijad Silja ja Sander Jürs on mõlemad näidanud auväärseid tulemusi. Aprilli alguses käisid noored Prahas, kus kõlas jooksupaarile poolmaratoni stardipauk. Siljale õnnitlused uue isikliku rekordi ja kiitused Sandrile vägagi tugeva tulemuse puhul. Edu noortele! Jürside ja teiste Elujooksjate stardiplaane saad jälgida meie jooksukalendris.

042017-2

Liivaluidete vahele Rannametsas olid pisut krõbedat jooksuilma nautimas sajad jooksusõbrad, kelle hulka mahtus ka neli Elujooksjat. Luitejooks oma lummava looduse ja ränkade tõusudega on igale tõelisele nautlejale isutekitaja, nõnda ka meile. Elujooksjate järgmine ühine isukam stardipauk kõlab kevadpühal Viljandis, kus kümmekond klubiliiget asuvad Viljandi Järvejooksul järvekaldaid vallutama, tule Sinagi!

Teeme Ära!
Sellel aastal 06.05 Pärnus, Türil ja Kuressaares stardib legendaarne Prügijooks. Möödunud aastal tegime talgupäeval Pärnus korda muulid ja 25 kilomeetrit kergliiklusteid, kust kogusime kokku kaks tonni prügi. Sellel aastal võtame ette lisaks Pärnule kevadpealinna Türi ja paradiisilise Kuressaare jooksurajad. Ole hea veeda sinagi üks meeldejääv talgupäev koos meiega prügijooksul. Lisainfo ja registreerimine Pärnus, Kuressaares ja Türil.

Kutsume Sind leidma oma jooksumõtet Kõrvemaale, kus keset Eestimaa südasuve toimub järjekordne Elujooksu laager. Kümme laagripäeva on täidetud töötubade, seikluste, külaliste ja nautimisega. Elamus, mille laagripäevilt endale maalid saadab Sind veel pikalt ja kaugele. Registreerimine ning lisainfo Sulle ja Sõbrale leitav Elujooksu Laager veebilehelt.

Elujooksu kuukiri 03/2017

Möödunud sõbrakuu tõi Elujooksuradadele mitmeid värvikaid elamusi, külastasime Eesti jooksmise konverentsi, pidutsesime Vabariigi sünnipäeval, nautisime filmiõhtut ja loomulikult valmistusime üheskoos algavaks Elujooksuhooajaks.

Esmakordselt toimus Eesti jooksuvõistluste korraldajatele suunatud konverents „Eesti Jooksmine 2017“ Koos meiega oli veel kohale kutsutud mitmete nimekate jooksusündmuste korraldajad. Sellel terve päeva kestnud koosviibimisel, vaatasime üheskoos üle möödunud aastate jooksmise statistika ja arutlesime töötubades, kuidas Eesti jooksusündmustele meelitada uusi jooksuhuvilisi ja hoida juba jooksmise leidnud harrastajaid. Pikem ülevaade marathon100 veebilehelt.

Eesti Vabariigi pidulikul 99ndal sünnipäeval kogunesime  Pärnus. Elujooksjaid võõrustanud Silja ja Gert kostitasid kõiki saabunuid  armastusega valminud piduroogadega ja suure külalislahkusega. Selles hubases miljöös sättisime üheskoos jooksuplaane, lõkerdasime naerda ja loomulikult kulmineerus õhtu filosoofia ridadega. Täname pererahvast ja kohale saabunud külalisi.

EW99

Märtsikuu esimesel päeval kogunesime filmiõhtule KUMUs, kus lisaks kohale saabunud Elujooksjatele oli  õhtut nautimas kümneid jooksuhuvilisi. Sellel toredal filmiõhtul linastus KUMU auditooriumis meie enda film „Kalevipoja Kangesjooks“ ja lisaks vaatasime lühifilmi noortest Aasia võimlejatest. Mõlemad filmid rääkisid meile loo tahtejõust ja motivatsioonist, kui Sinul ei õnnestunud sellest filmielamusest osa saada, siis ühe filmidest leiad järgivaatamiseks Run Estonia veebilehelt.

Meil on Sulle rõõm teatada, et lähikuudel on Elujooksusõprasid ees ootamas mitmed värvikad ühisüritused, kuhu ootame Sind Elujooksjatega liituma. Kui tunned, et soovid meie ühisüritustest osa saada, siis palun kirjuta meile aadressile: siim (ät) elujooks.net

19.05-21.05 Läheme Elujooksjatega ja teiste rohelistega Hiiumaad avastama. Toimub 28-s roheliste rattaretk. „Kuidas elad Hiiumaa“. Anna meile teada, kui soovid Sinagi koos meiega tulla. Loe täpsemalt retke kohta. Vaata täpsemalt rattaretke kodulehelt.

02.06 -11.06  Toimub Elujooksu igaaastane Rännak. Sellel aastal asume sellele ca.200 kilomeetrisele matkale teele Elvast. Matkame 20- 30 kilomeetriste päevadistantsidega kaheksal järjestikusel päeval mööda imelist Lõuna-Eesti kuppelmaastikku ja lõpetame rännaku Põlvas. Kui soovid meiega sellel rännakul liituda, siis palun kirjuta meile ennem 01.05, et jõuaksime aegsasti ööbimispaigad broneerida ja Sulle rohkemat lisainfot jagada.

07.07-16.07 Leiab Kõrvemaal aset Elujooksulaager, mis sellel aastal kannab pealkirja „Leia oma jooksumõte“. Elujooksulaager on paik, kus sünnivad uued Elujooksjad! Kui tunned, et Sinagi soovid sellest võrratust elamusest taas või esmakordselt osa saada, siis palun registreeri ennast meie veebilehel.

20.08-25.08 Ootame kangemaid jooksuhuvilisi Kalevipoja Kangelasjooksule, et üheskoos läbida kuue päevaga 376 kilomeetrine mütoloogiline ultrajooks. Sündmusele registreerimine on avatud ja rohkemat informatsiooni leiad Run Estonia kodulehelt.

21.09- 25.09 Sõidame kõik üheskoos Moskvasse Elujooksu selle aastasele ühismaratonile, ootame kõiki soovijaid meiega liituma. Teele asume Tallinnast rongiga ning tagasi kodumaale tuleme lennukiga. Kellel veel Moskvas käimata, siis nüüd on see võimalus osa saada sellest mõnepäevasest maratonireisist, võimalus osaleda ka lühemal jooksudistantsil. Võta meiega ühendust, et saaksime Sulle selgitada reisi detailsemat informatsiooni.

Elujooksjad kajastavad oma jooksuplaane meie jooksukalendris, mille leiad koos liikmenimekirjaga meie koduleheküljelt. Kui soovid Sinagi rohkem kaasa lüüa Elujooksu sündmustel ning olla alati esimesena kursis Elujooksu tegevustega, siis ootame Sinu liikmeks saamise sooviavaldust.

Libe talv on ennast kokku pakkimas ja võimas jooksusuvi hakkab tasapisi sisse kolima, mõnusat kulgemist Sulle sellel ettevalmistaval teekonnal!

Elujooksu kuukiri 02/2017

Esimene kuu aastast on Elujooksjatele olnud töökas ja toimetamisi täis, oleme avanud registreerimised meie sündmustele, loonud uusi võimalusi Elujooksu nähtavuse suurendamisele ja sõlminud erinevaid koostööleppeid. Loodame, et Sinagi oled oma aasta ilusasti naerusuiselt käima jooksutanud :)

022017-01

Tradistsiooniliselt kogunevad uued ja vanad Elujooksjad laagris, sellel aastal 07.07-16.07 kohtume Kõrvemaal. „Leia oma jooksumõte“ on fookus, millele nendel kümnel päeval keskendume. Sisukas programm ja värvikad jooksuelamused Kõrvemaalt jäävad Sind saatma veel kauaks. Tutvumiseks ja sõbrale jagamiseks, leiad täpsema info elujooksu laagrist meie kodulehelt ja facebookist.  Registreerimine on avatud kuni laagris kohti jagub!

Mütoloogiline ultrajooks „Kalevipoja Kangelasjooks“  toimub 20.08-25.08, kuue päevaga läbivad kangelased 376 kilomeetrit. Tänaseks oleme avanud sündmuse kodulehe ja  registreerimise, lisaks leiavad kõik huvilised kodulehelt järgivaatamiseks eelmise aasta Kalevipoja Kangelasjooksust valminud lühifilmi. Kuni 01.03 kehtib Kalevipoja Kangelasjooksule erihind, mille leiad meie kodulehelt.

Tõenäoliselt oled tänaseks paika sättinud peamised plaanid oma jooksusündmustest, mida sellel aastal plaanid külastada, isegi kui Sa ei ole veel registreerinud. Ole hea ja jaga oma plaane teistegi Elujooksjatega meie uues andmebaasis, nõnda saame paremini kajastada Elujooksjate jooksusamme ja organiseerida ühiseid meeldejäävaid hetki jooksusündmustel. Täname Sind, et aitad meil kõigil toredamat jooksusuve koostada :)

Elujooksja, kui Sa ei ole veel tasunud tänaseks 2017. aasta liikmemaksu? Täname, et oled valmis 10.- tasuma sõbrapäevaks MTÜ Elujooksu arvelduskontole EE072200221045715540.  Selgitusse palun märgi „2017 liikmemaks“.

Kõikidel meie liikmetel on võimalus jätkuvalt osaleda ühisüritustel, rahvajooksudele soodsamalt registreerida ning võimalus aktiivselt kaasa lüüa Elujooksu projektides, lisaks aitab liikmete arvu kasvamine meil luua paremaid võimalusi organisatsiooni arengus. Kõikidele Elujooksjatele, kellel laagrikogemus olemas, kuid ei ole tänaseks veel organisatsiooni liikmeks saanud, palume esitada sooviavaldus: anni@elujooks.net

022017-02

Hoiame Sind ikka ja jälle kursis meie värskete tegemistega, facebookis ja nüüd ka instagramis! Ole hea, leia meid meie sotsiaalmeediakanalitest, et olla alati kursis uute Elujooksu uudistega :) Soovime Sulle armast SÕBRAKUUD!

Elujooksu kuukiri 01/2017

Elujooksu rajad said möödunud aastal seitsme aasta vanuseks. Need seitse pikka aastat on toonud Elujooksu radadele üle 150 ränduri, nõnda jõudis ka eelmisel aastal meieni jälle uusi rändureid, kes tervitades saadud kogemusi endas kannavad.

Möödunud kevadet tervitasime palverännaku radadel, sellel Portugalist Portost alguse saanud kümne päevasel teekonnal jõudsime sihtkohta, täpselt sinna kuhu ISE olime soovinud jõuda. Iga samm sellel 240 kilomeetrisel mägisel Lõuna-Euroopa maastikul, aitas meil lähemale jõuda, rõõmustades lõpetasime selle erakordse rännaku üheskoos Santiago De Compostelas.

Suve keskpaigas leidis aset järjekordne Elujooksu laager, mis on olnud Elujooksjate kese läbi aegade, just see on koht, kus me selle puudutuse osaliseks saame. See kangelase teekonnale fokuseeritud laagrikogemus, kõnetas taas mitmeid uusi, kes edasiselt on valmis Elujooksu radadel ühiselt kulgema.

Uute ja vanade Elujooksjate ühisel panusel saavad sündida suured teod, nõnda koorus Anu-Helju ideest ja Elujooksjate ühisest panusest Kalevipoja Kangelasjooks. See kuue päevane mütoloogiline ultrajooks RMK matkaradadel tõi meieni seitse kanget, kes olid valmis seda teekonda ette võtma. Me saime sellega hakkama, meil on olemas kaks Kalevipoega Kristjan ja Gery!

Sügisel saime ühiselt Kalevipoegadest valminud dokumentaalfilmi nautida kinos ja ETV2 ekraanilt, sellest filmielamusest sai osa kokku 10 000 silmapaari, avasime Kalevipoja Kangelasjooksu kodulehe koos registreerimisega 2017. aasta Kalevipoja Kangelasjooksule.

012017

Veel viimasel kuul möödunud aastal kogunesime Pärnumaal, toimus Elujooksu üldkoosolek. Muutused, mis järgmist Elujooksu tsüklit sissejuhatama asuvad, sündisid Kristjani soovil taanduda Elujooksu juhatuse esimehe ametikohalt, mida ta senised seitse aastat väärikalt täitnud oli. Valisime Elujooksule uue kolmeliikmelise juhatuse.

Me oleme Siim, Anni ja Eda!

Täname selle vastutuse eest, mis meile usaldati. Lubame, et kanname üheskoos organisatsiooni tuleviku loomisel Elujooksu seniseid traditsioone ja väärtuseid. Soovime hoida elujõulisena Elujooksu sündmuseid, mida juba senini me kõik oleme kogenud ning kindlasti loome veel uut!

Soovime kõigile Elujooksjatele, et  2017. Elujooksuaasta oleks täis hoolivust, armastust, avatust ning põnevaid arenguid!