2016

Elujooksu kuukiri 10/2016

Vananaistesuvi on olnud väga jooksjasõbralik, pakkudes radadele nii sügisest värvidemängu kui sooje päikesekiiri. Meeleolukas iga-aastane SEB jooks on samuti mőődas ja rõõm on tõdeda, et see aasta tõi mõnele pikaaegsele elujooksjale uue isikliku rekordi ning samal ajal suvisest laagrist elujooksu seltskonnaga liitujaile kordumatu elamuse oma esimese maratoni läbimisest. Rõõm on ju ikka mitmekordne, kui seda jagada, mistõttu sai väike seltskond elujooksjaid pärast elamusterohket jooksu kokku ka ühisele lõõgastusele ja muljete jagamisele.

Sealne mõttetöö tõi kohe esile ka järgmise suurema ühisjooksu ehk Saaremaa kolme päeva jooksu majutuse korraldusküsimuse, mille osas kõigilt tulijailt sisendit oodatakse. Palun pane end juba tuttavasse doodlesse kirja, kui oled Saaremaale tulemas ning vajad öömaja. Kuna üritus pole enam mägede taga, siis anna oma tulekust teada hiljemalt esmaspäevaks, s.o 3. oktoobriks.

Ühised suuremad jooksud, kus võid Elujooksjaid kohata ning ühiselt distantsi läbida:
9. oktoober - Pääsküla rabajooks ja Eesti maastikumaraton
14. - 16. oktoober - Saaremaa kolme päeva jooks

Kaunist Eestimaa loodusmaastiku nautimist 9. oktoobril toimuval Eesti maastikumaratonil või lihtsalt kaunil jooksurajal.

elujooks

Elujooksu kuukiri 08/2016

Elujooksu tegemistest ja ühine Muhu jooks
Juuli tõi jooksu sõprade postkasti küll vaikuse, kuid Elujooksjate ridadesse mitmeid põnevaid, meeleolukaid ning isegi ajalugu tehtavaid ettevõtmisi. Juuli algus sai veedetud taas toredate uute Elujooksu huvilistega kümnepäevases laagris, mida jäävad meenutama mitmekülgsed ettevõtmised, seikluslikud jooksud ning sügavaid muljeid jätnud soojad esinejad, kelle jutt innustas üha julgemalt enese hinge sügavustesse kangelaslikule teekonnale asuma.

Kaunist Eestimaa loodusest ning mütoloogilisest Kalevipojast inspireerituna jätkasid laagri viimast päeva tähistava traditsioonilise Estonian Adventure Run seiklusjooksuga üheksa vaprat ultrajooksjat, kellest 4 kanget olid meie enda Elujooksjad, oma pikka kuuepäevast Kalevipoja kangelasjooksu nii, nagu seda polnud veel varem Eestimaa pinnal tehtud. Vahvaid muljeid ja pildiseeriat saab uudistada Kalevipoja kangelasejooksu FB lehe vahendusel ning neile, kellel jäi kohapealne melu nägemata, olgu rõõmusõnumiks teadmine, et kangetest Kalevipoegadest on sügiseks valmimas ka dokumentaalfilm, mida kindlasti ka ühise vaatamisena näha saab.

082016

Põnevad tegemised sellega aga veel ei lõpe ning ka sel aastal on Elujooksjad 20. augustil osalemas meie traditsioonilisel Muhu jooksul. Osalemiseks on võimalik valida distantsidest 17,2 ja 6,3 km. Rohkem infot jooksu kohta ürituse kodulehelt.

Ööbimine on Ivo Auliku juures, kes meile ikka öömaja Soonda külas on pakkunud. Jooksule võib tulla nii reede õhtul kui laupäeva hommikul. Start antakse kell 11 Kuivastu sadamas. Reede õhtul plaanime ka aktiivi koosolekut algusega kell 21. Soondasse oodatakse meid alates kella 19st. Ivo on palunud meid laupäeval jooksujärgselt ka väiksele saunajärgsele talgule, et vedada ära natuke puid. Palun lisage end doodlisse hiljemalt 17. augustiks, kui soovite tulla ööbima!

Elujooksu kuukiri 05/2016

Rännak Santiago teel ning Pärnu prügijooks
Kevadekuulutajatele omaselt on ka Elujooksjad viimasest kuukirjast saati olnud väga toimekad. Aprilli keskpaigas käisid üheksa vaprat Elujooksjat kaheksapäevasel ligi 241 km pikkusel rännakul Portost Santiago de Compostelasse. Esimene väljaspool Eestit toimunud rännak oli õnnistatud hea ilma, suurte portsjonite, sõbralike kaasrändurite, pikkade vaheldusrikaste maastike ja linnavaadetega ning loomulikult suurepärase seltskonnaga.
Porto-Santiago-de-Compostela-Elujooks
Hinge, vaimu ja keha kosutanud rännakult naastes panustas grupp heasoovlikke inimesi Elujooksjate eestvedamisel iga-aastase Teeme ära koristuspäeva raames Pärnu linna muulide ja terviseradade korrastamisse sel korral hoopis jooksusammul. Ainulaadse prügijooksu (s.h rulluisutamise ning kõnni) käigus sai korda rohkem kui 30 km ulatuses spordiradu ning korjati kokku ligi 1500 L prügi.

Elujooksu laagrisse ja EAR-ile registreerimine on jätkuvalt avatud
Aeg lendab jooksusammul ning kauaoodatud Elujooksu laager ja Estonian Adventure Run on juba peatselt käes. Paljud aktiivsed huvilised on end juba mõlemale üritusele kirja pannud, kuid veel on jäänud üksikud vabad kohad viimase hetke laagriga liitujaile. Pane end ja oma sõpra kirja juba täna 8. - 17. juulil toimuvasse laagrisse ja paku endale üks seiklusterohke ning meeldejääv suvepuhkus. Esita oma laagrisse kandideerimise avaldus Elujooksu kodulehe kaudu.

Juhul, kui Sul on suvepuhkus juba planeeritud, kuid jooksukalender igatseb üht seiklusterohket väljakutset, siis pane end julgesti kirja hoopis 17. juulil Läänemaal toimuvale EARi ajavõtuta seiklusjooksule. Täpsem info ürituse kohta on leitav Elujooksu kodulehelt.
Elujooks-EAR
Ahoi, armsad vabatahtlikud!
EAR meeskond kutsub taas kõiki endisi ja praegusi EARi sõpru järjekordse õnnestunud ürituse organiseerimise gruppi. Esmakordselt 59 km pikkust distantsi pakkuva eriürituse läbiviimise tõttu on sel aastal kõik abikäed veel eriti oodatud. Anna meile oma vabatahtlikuna ülesastumise soovist teada vabatahtlikke koondava vormi kaudu, kuhu ootame Sinu kontaktinfot ning ülesannete eelistust, et kogu päeva organiseerimist paremini planeerida. Aitame üheskoos laagrilistel, korraldajatel ja teistel vahvatel osalistel üheskoos luua üks mäletamistväärt ja seiklusterohke jooksupäev!

Elujooksu kuukiri 03/2016

Marathon100 virtuaalne jooksulaat
Kevadiselt soojad päikesekiired meelitavad üha tihedamini jooksurajale ning annavad hea pinnase ka uueks hooajaks valmistumiseks. Kaugel ei ole ka esimesed jooksusündmused, kus ka Elujooksjaid kohata võib. Näiteks igakevadisel Rabajooksul Pääskülas, sel aastal esmakordselt osalejate arvu osas piirangu sättinud Rannametsa Luitejooksul või ka 1. mail toimuval 87. ümber Viljandi järve jooksul. Soodsaid pakkumisi erinevatel jooksuüritustel osalemiseks leiab kuni 10. aprillini toimuvalt Marathon100 virtuaalselt jooksulaadalt.

EAR-ile registreerimine on avatud
Kalendrisse tasub punasega kindlasti märkida ka 17. juuli, kui toimub Elujooksjatele juba traditsiooniks kujunenud seiklusjooks Estonian Adventure Run. Sel korral saab Läänemaa kaunist loodust ning jooksuradu nautida lausa kolmel distantsil: 16km, 33km ja 59 km. Tänavune EAR on pisut erilisem kui varasemad, kandes sel korral nime "Kangelase teekond", mis seob omavahel tervikusse samanimelise Elujooksu laagri seltskonna lõpujooksu ning esmakordselt Eestis toimuva vaid kutsetega osalemist võimaldava kuuepäevase ultramaratoni "Kalevipoja kangelasjooks" alguspunkti. Tõotab tulla meeleolukas päev nii osalejatele kui pealtvaatajaile. Registreerumine on juba avatud ning kuni 30. maini on võimalus üritusele registreeruda soodushinnaga. Pärast registreerumist pane end kirja ka meie Facebooki lehel olevale EARi evendile.

Loosimine!
Nüüd aga palun kõikide loosisõprade tähelepanu! Nimelt toimub 14. märtsist kuni 31. maini Elujooksu Facebooki lehel ühe prii pääsme loosimine 8. kuni 17. juulini toimuvasse jooksulaagrisse "Kangelase teekond". Kui tunned, et soovid testida oma loosiõnne või paisata loosirattasse mõnda oma sõpra, siis jaga Elujooksu Facebooki lehelt 14. märtsi auhinnaloosi postitust ning kirjuta kommentaaridesse miks just Sina, Sinu sõber või sõbranna peaks jooksulaagrisse pääsema. Kõikide osalejate vahel loositakse 1. juuni keskpäeval välja üks õnnelik, kes saab priipääse Elujooksu kümnepäevasesse laagrisse, mis sisaldab endas majutust, toitlustust, temaatilisi loenguid ning seminare, kauneid jooksuradu keset Läänemaa loodust, põnevaid üllatuskülalisi ja ettevõtmisi ning kuhjaga meeldejäävaid mälestusi.

Elujooksu kuukiri 02/2016

Aeg viimasest kuukirjast on möödunud kui jooksusammul, kuid vaikusest hoolimata on Elujooksu ridades tehtud aktiivselt tööd. Lisaks jooksulaagri korraldamisele ning üldkoosolekul läbiarutatud plaanide elluviimisele, on juba sel nädalal kavas ühine teatrikülastus Pärnu Endla teatrisse ning ettevalmistuste lainel on kulgenud ka aprilli keskpaika jääva Portugali Santiago tee rännaku planeerimine. Viimase ettevõtmisega on huvilistel veel võimalus liituda ning täpsema info saamiseks anna endast märku Kristjanile või Katrinile, aga kui see reis jõuab Sinu jaoks kätte liiga ruttu, siis tule üksi või koos sõbraga hoopis 8. - 17. juulini Harju- ning Läänemaa kaunis looduses toimuvasse elumuutvasse Elujooksu laagrisse. Laagrisse on oodatud nii varasemad olijad kui ka uued jooksusõbrad, mistõttu jaga üritust kindlasti ka oma Facebooki seinal ning kolleegide hulgas, et huvilised ikka tee laagrisse leiaksid.

Jooksuriiete tellimine
Aeg-ajalt pilve vahelt paistev päike on nii mõnedki aktiivsed jooksjad rajale kutsunud ja selleks, et kaasliikujate hulgast teisi vahvaid Elujooksjaid hõlpsamini ära tunda, on hea aeg juba traditsiooniks saanud Elujooksu kirjadega jooksuriiete tellimiseks (jooksuriiete pildid ning maikade ülevaated). Õiges mõõdus riiete valimiseks on rangelt soovituslik end eelnevalt suurustabeli järgi üle mõõta. Soovi korral on võimalus mudeleid proovima minna ka Ülemiste keskuse ISC-i kaubamärki edasimüüvasse spordipoodi. Oma lõplik tellimus pane aga kirja hiljemalt 15. märtsiks tellimuse esitamise faili, millest leiad ka erinevate esemete hinnad. Järgmine võimalus avaneb alles aasta teisel poolel!

Juhul, kui Sa seda veel teinud pole ning soovid end Elujooksu viimaste tegemistega paremini kursis hoida, asu jälgima ka meie Facebooki ametlikku lehte, kuhu erinevate ürituste ning ettevõtmiste kohta jooksvalt infot üles lisame.