2015

Elujooksu kuukiri 12/2015

Jõuluhõnguline üldkoosolek Jõuluvana Bruno seltsis tõi rohkesti nalja ja rõõmu väga mitmekülgsete etteastete näol. Valitud sai ka uus juhatus ning mõtiskleti uue aasta tegevuste üle. Suured plaanis jäi juhtkond samaks, kuid muutusi tõi kaasa Silja tagasiastumine sekretäri kohalt ning kandidaatide puudumisel ühehäälselt uue sekretäri valimine, kelleks osutus juba eelmisel aastal tihedas rebimises osalenud Katrin. Kelle püha kohustus on edaspidi teid kõige vajalikuga järgneva aasta jooksul kursis hoida. Ülejäänud juhatuse liikmed - Kristjan, Kristi ja Janek - jäid samaks, olgugi, et ka nende esindatud rollidele oli aastaga vabatahtlike hulgast tugevaid kandidaate sirgunud.
Üldkoosolekul arutatud plaanide hulgas oli nii seiklusi Eestis kui välismaal, milles iga elujooksja nii osaleja kui abistajana kaasa saab lüüa. Olgu selleks siis lisaks mitmete koduste jooksusündmustele jaanuaris toimuv suusareis Soome, aprillis toimuv rännak Portugalis Santiago teel või hoopis esmakordselt toimuv kuuepäevane EAR ultra. Aasta viimasel päeval on võimalik aga teha veel üks aastalõpu jooks Laulasmaal toimuval Viimase öö unistuse 12 tunnisel jooksul. Päkapikkude sõnul võib seal alates keskpäevast ka teisi elujooksjaid kohata.

runner
Selleks, et uus aasta saaks kergemini tulla ning puhkustki planeerida, võta väike hetk, et anda doodle kaudu teada, kas oled aprillis Portugalis toimuvale Santiago tee rännakule tulemas. Rännak toimub 8. kuni 16. aprillini ning lennupiletid on plaanis osta juba jaanuaris, seega anna aegsasti oma soovist märku, et Sind kõige vajalikuga saaksime kursis hoida. Kaunist ja jooksuküllast algavat uut aastat!

Mõttetalgud 2015

24. oktoobril korraldas MTÜ Elujooks järjekordsed mõttetalgud, mille seekordseks teemaks oli Eesti viimine maailmakaardile läbi jooksuturismi edendamise. 2014. aastal Viimsi keskkoolis korraldatud mõttetalgutel tuli välja, et Eestil on potentsiaali ning mitmekülgseid võimalusi uut liiki turismi arendamiseks, mida tänaseks veel loodud pole. Sellest ideest kantuna toimusid 24. oktoobril Pärnus mõttetalgud, mille eesmärk oli ühiselt ära kaardistada kolm põhilist suunda jooksuturismi edendamiseks: erinevad sündmused, sihtrühmad ja turundus- ning rahastusvõimalused.

Mõttetalgudel toimusid erinevate valdkondade esindajate poolt ettekanded jooksuturismi hetkeseisust ja potentsiaalidest.

  • MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi esindaja Renna Järvalt jagas senist SEB maratoni suurürituse korraldamise võlusid ning valusid, millest nii mõndagi kõrva taha oli panna.
  • Turismisektori esindajana oli kohal Henn Vallimäe Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžist, kelle sõnul on jooksul turismisektoris veel pikk tee minna, kuid potentsiaali erinevate ürituste ning koostöövõimaluste osas jagub rohkesti.
  • Viimase esinejana sai sõna ka RMK esindaja Andre Kaur, kes jagas põnevaid uudiseid just seniste matka- ja metsaradade edasiste arengute osas ning kuidas neid just jooksuturismi seisukohast rakendada saab ja võib.

Pärast inspireerivate ettekannete lõppu jagunesid osalejad kolme suuremasse rühma ning arutati töötubade vormis kolme, mõttetalgute korraldajate poolt välja pakutud teemat, milleks oli erinevate jooksusündmuste välja töötamine, sihtrühmade kaardistus paremaks turunduseks ning selle kõige edukaks läbiviimiseks vajaliku finantsi leidmine. Kokkuvõte välja pakutud ideedega on kõigile lugemiseks kättesaadav.

Mõttetalgute kohta meedias kajastust leidnud raadiosaateid on võimalik järelkuulata Vikerraadio "Huvitaja" saatest ning Kuku raadio saatest "Luubi all".