sulge

Tule toeta

„Elujooks“ on heategevuslik projekt, mille eesmärgiks on populariseerida kodanike füüsilist ja vaimset tegevust, edendada meie tervist, pakkuda tasuta haridust ning võimalusi ja elamusi, mis muudavad inimeste elusid ning on tõukeks uute ideede sünnile.

Projekt on võimalikuks saanud ainult tänu suure südamega inimeste ja firmade abile, kes on võimaldanud meil luua keskkond ja vajalikud tingimuse, mille kaudu Elujooks teieni tuua. Oleme väga tänulikud, kui ka sina leiad, et saad kuidagi meie projekti toetada!

 

Alljärgnevalt mõned väljakutsed Sulle, millega saad nii enda kui meie elu palju palju rõõmsamaks teha:

Meie tiim liigub suvel ringi matkaautoga, mille rentisime soodsalt, kuid siiski raha eest. Kui sul on võimalik meie projekti rahaliselt toetada, siis palun kanna oma panus meie arvele MTÜ Elujooks konto nr: 221045715540 Swedpank

Aga raha pole elus kõige tähtsam olgugi, et mõningaid asju ilma rahata ei saa. Seega, kui ka sul pole rasketel aegadel võimalust meid rahaliselt toetada ning su rikas onu ameerikast ei julge nii kaugele raha saata, siis leia mõni teine viis...

 

Näiteks...

1. Lisaks matkaautole armastab meie tiim ka süüa ja seda ligi kaks kuud. Kui sul on häid retseptisoovitusi, mis oleksid tervislikud, kuid samas odavad, anna meile teada. Valmistame oma söögi ise!
Kui sul on aga tuttavaid, kes toitlustusega seotud või kasvatad ise näiteks porgandit või kartulit, ole hea, anna teada ja ehk saad jälle meid aidata! Iga soovitus ja abi on teretulnud. Ja ega hääst sõõmust värskest mahlast ka ära ei ütleks!

2. Ööbime oma tiimiga peamiselt matkaautos või siis telgis, kui väikestest ruutmeetritest vaheldust vaja. Aga meie igapäevase rutiini kõrval on meil ka nädalavahetused, kus oleme paiksemad, ootame külalisi ja korraldame üritusi. Kui sinu koduküla või kodulinn satuvad meie teele (vt marsruuti siit), siis ehk soovid sa, et peatuksime sinu turismitalus või heinamaal, sest just see on mõnus koht koosviibimiseks. Või on sul hoopis huvi laupäeva õhtul meile sauna teha ning koos elu üle vestelda - anna aga teada ning toome ka sinu talule kuulsust!

3. Loodetavasti ühineb meie projektiga palju inimesi nii jooksma kui niisama kokku tulema või siis veebis meie tegemisi jälgima. Igaüks teab, et vahel on esimeste sammude tegemiseks vaja midagi motiveerivat. Kui sinul või sinu firmal on midagi, mille jagamisest sul kahju pole, vaid pigem rõõmu teeb, siis anna meile teada oma nännist ja me edastame selle rõõmuga jooksukaaslastele, kel esimeste sammude tegemiseks prääniku strateegiat vaja. Võta ühendust ja saada meile nänni!

4. Meie teekonnal on ka mõned takistused, mille ületamiseks võib sinu abist jällegi suurt kasu olla. Võib-olla oled just sina see, kes oma kodukülas, kodulinnas või metsavahel väikese fanklubi kokku ajab ning tee ääres mind ergutab ning kaasa elab. Pane oma loovus tööle, uuri välja, millal me sinu juurde saabume ning üllata meid!

5. On ka paar üllatust, millest ma juba teadlik olen. Näiteks see, et Võrumaal ootavad mind mäed, et Peipsi ääres on Emajõe suue, millest läbi joosta pole võimalik, et Lääne-Eestis on kaks suurt lahte, mis tahavad sundida meid ringi sõitma. Aga nii lihtsalt me alla ei anna.
Need mäed ületan ma hambad ristis sinu ergutuste saatel, emajõe ületamiseks kasutame vahelduseks käte jõudu ning kanuutame ning lahed võiks ületada purjelauaga või veel parem, ma ujun säält üle. Kui sinul või sinu tuttaval on kanuud või siis purjelaud ning sa soovid meile üht-teist nendest õpetada ning koos need raskused ületada, siis anna aga meile teada!

6. Tegelikult on tervis kõige tähtsam. Kui sa oled arst või töötad spordimeditsiini valdkonnas, siis ehk on sul huvi sellise pikamaajooksja vastu - kuidas ta end treenib, kuidas toitub, millal ja miks väsib, kui kiirelt taastub, jne. Võta meiega ühendust ja ehk saad sa oma teadustöö ühendada meie jooksuga. Või tunned sa hoopis muret, kas ma niisuguse ettevõtmisega endale mitte liiga ei tee. Võib-olla töötad sa spordiuurinute laboris või tegeled sportlaste tervisekontrolliga. Uuri ja äkki saad maikuus ka minu tervise soodsalt üle kontrollida!

7. Aga kõik ägedad ettevõtmised vajavad võimsat algust ja rõõmsat lõppu. Meie tuur algab ja lõppeb Pärnus. Kui sul on ideid ja ettepanekuid, kuidas korraldada jooksu start ja avamine või millises tantsusaalis teha lõpupidu, siis anna aga teada! Või soovid päris ise korraldada eriline üllatuspidu raskelt katsumuselt naasvale kodulinlasele - tee ära ja teavita ka meid oma võimalustest!

Kirjuta meile!

> tule meeskonda
> tule jooksma
> tule toeta

> loe & vaata lisaks

Kristjan Puusild
pusa@elujooks.net

varasemad postitused